شماره تماس 65256216-021     ایمیل info@atkhalagh.ir

آشنایی با اینترنت و کاربرد آن در اداره امور دفتری

نام دوره

آشنایی با اینترنت و کاربرد آن در اداره امور دفتری

مدت دوره

24 ساعت

پیشنیاز دوره

استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل(ویندوز)

قیمت

382,000 تومان

درباره دوره

بحث در مورد تاثیر فناوری اطلاعات بر افراد، سازمان ها و جامعه موضوع تازه‌ای نیست و از ابتدای پیدایش و گسترش فناوری، این موضوع مورد بحث قرار گرفته است. جایگزین شدن رایانه‌ها به جای شغل های دفتری، برخی از تغییرات را در سازمان ها ایجاد کرده است. این تغییرات در حوزه هایی مثل ساختار، اقتدار، قدرت، محتوای شغل، سلسله مراتب شغلی کارکنان، نظارت و شغل مدیران دیده می شود. بدین ترتیب واحدهای ویژه¬ای جهت مدیریت اطلاعات و فناوری اطلاعات در سازمان ایجاد می‌شود.

با توجه به اینکه اطلاعات یک منبع قدرت است، با ورود سیستم های اطلاعاتی در سازمان میزان اطلاعات تحت کنترل افراد تغییر خواهد کرد و بدین ترتیب قدرت افراد تغییر خواهد کرد. این حقیقت که کار کارکنان به صورت خطی (online) انجام و به صورت الکترونیک ذخیره می شود، احتمال و امکان نظارت بیشتر را فراهم می کند. فناوری¬های اطلاعات در واقع وسیله ای برای تسهیل کنترل و نظارت هستند. برخی مدیران گزارش می دهند که کامپیوتر به آنها زمان بیشتری می دهد تا به بیرون از دفتر کارشان بروند و بیشتر در جریان امور قرار بگیرند. آنها همچنین دریافتند که ، می توانند زمان بیشتری برای فعالیت¬ها صرف کنند. فناوری اطلاعات می تواند فرایند تصمیم گیری و حتی سبک¬های تصمیم گیری را تغییر دهد. برای مثال جمع آوری اطلاعات برای تصمیم گیری خیلی سریعتر صورت خواهد گرفت. عاملان یا نمایندگان هوشمند وب محور، می توانند محیط را بررسی و اطلاعات را تفسیر کنند. همچنین، روندهای فناوری اطلاعات زمان مورد نیاز برای کامل کردن هر گام در فرایند تصمیم گیری را کاهش می دهد.

تاثیر احتمالی دیگر بر روی مشاغل، می تواند تغییر در الزامات رهبری باشد. چیزی که به طور عمومی ویژگیهای خوب رهبری محسوب می شود، ممکن است با استفاده از فناوری اطلاعات به طور قابل ملاحظه ای تغییر داده شود. برای مثال هنگامی که ارتباطات رودر رو یا چهره به چهره به وسیله پست الکترونیک و کنفرانس کامپیوتری جایگزین می‌شود، ویژگی های رهبری که به ظاهر و لباس نسبت داده می‌شود، حداقل می شود. بنابراین فناوری اطلاعات، بر تمامی ابعاد و جوانب سازمانها تاثیرات شگرفی می‌گذارد و مدیران سازمان¬ها جهت اداره کارا و اثربخش سازمان ملزم به توجه به مسائل مرتبط با فناوری اطلاعات هستند¬ چون در غیر اینصورت محکوم به فنایند.

در مورد تاثیر فناوری اطلاعات بر جامعه نیز ‌باید اذعان داشت که فناوری اطلاعات با خود فرصت ها و تهدیدهای بی‌شماری را به همراه آورده است. نهایتا اینکه افراد جامعه نیز به عنوان عنصری از جوامع و سازمان ها به شدت تحت تاثیر فناوری اطلاعات قرار دارند.

 

محتوای دوره

اینترنت چیست؟

شبکه (Network) چیست؟

 شبکه وب جهان گستر

مرورگر(Browser)

دامنه

سرور

آدرس صفحه وب یا URL

پست الکترونیک

تنظیمات مرورگر

ذخیره صفحات وب و فایلها ( Save and Download )

Download و Upload

ویروس­ها

فیشینگ phishing

مزایای فضای مجازی

مضرات فضای مجازی

آشنایی با اوت­لوک(Outlook)

منشی تلفنی(Asmachine) و تماس تلفنی(PC2 phone)

سیر تکامل فناوری اداری

اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی

اتوماسیون اداری

 

لطفاً جهت ثبت نام در کلاس های حضوری و غیرحضوری به بخش ثبت نام، مراجعه نمایید. همچنین، آتیه­ تلاشگران­ خلاق، بصورت خصوصی جهت ارائه خدمات آنلاین فعالیت می­نماید. در صورت راهنمایی های بیشتر با آتیه تلاشگران خلاق تماس حاصل نمایید.

لطفاً برای دریافت جزوه آموزشی آشنایی با اینترنت و کاربرد آن در اداره امور دفتری کلیک نمایید.

 

نظرها

ارسال نظر