شماره تماس 65256216-021     ایمیل info@atkhalagh.ir

Asp.NET MVC

نام دوره

Asp.NET MVC

مدت دوره

60 ساعت

پیشنیاز دوره

مهارت کاربری رایانه(windows) و توانایی تحلیل و آنالیز منطقی(ریاضی)

قیمت

8,000,000 تومان

درباره دوره

ASP.NET MVC چیست؟

ASP.NET، یک تکنولوژی برای طراحی صفحات وب می باشد، که توسط شرکت مایکروسافت به بازار ارائه شده است. ASP.NET چارچوب پیشرفته طراحی وب و صفحات آن را با استفاده از زبان های HTML، CSS، Java Script، را فراهم می کند. ASP.NET ، سه مدل متفاوت را پشتیبانی می کند. صفحات وب، فرم های وب و MVC . MVC یکی از سه مدل برنامه نویسی ASP.NET می باشد که برای ایجاد برنامه های کاربردی تحت وب استفاده می شود.

در ASP.NET MVC ، برنامه نویس و یا طراح به صورت کامل بر روی خروجی HTML ، کنترل دارد و کدها به صورت خودکار، همانند آنچه که در ASP.NET Web Forms  وجود دارد، تولید نمی شوند و خروجی بسیار تمیز و کم حجم تر می باشد. از طرفی، در این شرایط، سر بار کدهای Java Script و View State  وجود ندارد.

MVC در ASP.NET چیست؟

ASP.NET MVC ، تکنولوژی جدیدی است که توسط شرکت مایکروسافت به بازار معرفی شده است. با این حال، تکنولوژی MVC چیز جدیدی نمی باشد و در زبان های برنامه نویسی مختلفی استفاده شده و سالهاست که توسط برنامه نویسان، پیاده سازی می شود. الگوی معماری MVC یا در حقیقت همان Model-View-Controller در ASP.NET ، یک برنامه را به سه گروه اصلی از مؤلفه ها، تقسیم می کند: Model ، View و Controller. در واقع MVC بر روی معماری های چند لایه ای جهت تفکیک بخش های مختلف برنامه (بخش های منطقی برنامه مانند داده ها، مجوزها، کنترل صحت داده ها و لایه های مرتبط با کاربر نهایی) قرار می گیرد. 

 

آموزش ASP.NET MVC و استفاده از این الگو، موجب تمرکز بر روی یک موضوع در آن واحد می شود. در پروژه های بزرگ که به صورت تیمی اجرا می شوند، هر بخش از پروژه، توسط یک فرد یا یک تیم پیاده سازی می شود. در پروژه هایی مانند طراحی وب، که نیاز به تخصص های مختلفی دارد، ممکن است به دلیل وسعت و زیاد بودن این تخصص ها، انجام کار، فقط از عهده یک تیم برنیاید. به طور نمونه، در پروژه های پیچیده و پیشرفته طراحی وب، طراحی رابط کاربری و ذخیره و بازیابی داده ها، دو تخصص کاملاً جدا هستند که باید به تیم های متخصص جداگانه، واگذار شوند. هر کدام از این تیم ها، نباید درگیر مسائل و مشکلات یکدیگر شوند و به همین دلیل لایه های مختلف، از هم جدا شده و به صورت ایزوله، عمل می کنند. به همین دلیل، گفته می شود که در الگوی معماری MVC، نگرانی های مربوط به طراحی بخش های مختلف، از هم جدا می شوند.

 هرچند قبلاً، در برنامه نویسی ASP.NET Web Forms، از تکنیک های لایه بندی استفاده می شد؛ اما این لایه بندی کامل نبوده و لایه ها تا حدودی بر روی هم همپوشانی داشتند. مدل MVC،  سه لایه منطقی بر روی برنامه کاربردی تحت وب  تعیین می کند. لایه کسب و کار ( لایه منطقی) ، لایه نمایش (دید منطقی) و کنترل بر روی ورودی (کنترل کننده منطقی).

عملیات الگوی MVC را به این صورت می توان خلاصه کرد که، استفاده از این الگو باعث می شود، درخواست های کاربر، به بخش Controller هدایت شوند. این بخش مسئول این است که با بخش Model به طور هماهنگ، کار کند،  تا بخش Model، بتواند درخواست های کاربر را اجرا نموده و/یا نتایج پرس و جوهای موردنیاز کاربر را بازیابی نماید. Controller، یک View برای نمایش محتواها به کاربر، انتخاب می کند و بخش View، امکان نمایش داده های بخش Model را فراهم می سازد.

امید است در این زمینه انتخاب شما باشیم تا کوشش ما گامی بلند در راستای تعالی شما باشد.

 

لطفاً جهت ثبت نام از بخش ثبت نام، اقدام نمایید. همچنین، آتیه­ تلاشگران ­خلاق، بصورت خصوصی جهت ارائه خدمات، فعالیت می نماید.

در صورت راهنمایی های بیشتر با آتیه تلاشگران خلاق تماس حاصل نمایید.

 

 

 

نظرها

ارسال نظر