شماره تماس 65256216-021     ایمیل info@atkhalagh.ir

اخبار

توسط ادمین | 1398/05/08 21:41:25

حفاظت از حریم شخصی کاربران،سیستم جدید موزیلا

حفاظت از حریم شخصی کاربران،سیستم جدید موزیلا

به‌زودی کمپانی موزیلا یک مؤلفه جدید حفاظت اختصاصی از ردیاب‌های اجتماعی را به سیستم حفاظت از ردیاب‌های خود اضافه میکند.
این قابلیت هم‌اکنون درحال‌توسعه است اما قرار است به‌زودی روی فایرفاکس 70 عرضه شود.

 

به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلیbleepingcomputer، این سیستم محافظت از ردیاب‌های اجتماعی در ذیل دسته‌بندی "ردیاب‌های شبکه اجتماعی" این کمپانی افزوده خواهد شد.

این قابلیت حفاظتی جدید در تنظیمات استاندارد موزیلا به‌صورت پیش‌فرض فعال خواهد بود، اما فایرفاکس تصمیمی برای مسدود کردن ردیاب‌هایی که موجب از بین رفتن کاربری سایت می‌شوند ندارد.

 
علاوه بر این، قابلیت مسدودسازی محتوای فعلی فایرفاکس به حفاظت از ردیاب پیشرفته تغییر نام خواهد داد.
بر اساس ادعاهای موزیلا، ویژگی حفاظت از ردیابی اجتماعی در ابتدا ردیاب‌های مرتبط با دامنه‌های مربوط به سایت‌های اجتماعی و سرویس‌های فیس‌بوک، اوکولوس، اینستاگرام، پیام‌رسان فیس‌بوک، واتس‌اپ، توییتر، توییت دک، لینکدین و یوتیوب را مسدود می‌کند.
 

در این صورت کاربران می‌توانند با باز کردن پنل محافظت از ردیابی، روی دسته‌بندی ردیاب‌های شبکه‌های اجتماعی (Social Media Trackers) کلیک کرده  و ردیاب‌های مسدود شده را مشاهده کنند.
 

در برخی موارد، فایرفاکس برای ترویج قابلیت حفاظت از ردیاب‌های اجتماعی اخطاری را مبنی بر مسدود شدن یک ردیاب اجتماعی به نمایش درمی‌آورد.
این اخطارها تنها در 50 درصد از مواقع و بعد از بارگذاری صفحه چهارم یک وب‌سایت اجتماعی نمایش داده می‌شود. با این‌ حال این احتمال وجود دارد که قابلیت یاد شده هیچ‌گاه به نسخه نهایی فایرفاکس راه پیدا نکند.

 

 

نظرها

ارسال نظر